Медведев и Кирьос уредиха сблъсък помежду си след категорични победи

Даниил Медведев
12:35, 03.09.2022
Чете се за: 02:07 мин.
Тенис

Данийл Медведев и Ник Кирьос ще се изправят един срещу друг на 1/8-финалите на Откритото първенство на САЩ - US Open. Двамата тенисисти записаха убедителни победи с по 3:0 сета на 1/16-финалите.

Лидерът в световната ранглиста се наложи над Йибин Ву с 6:4, 6:2, 6:2. Равенството в първия сет се запази до резултат 4:4 гейма, след като двамата си размениха по един пробив, преди руснакът да наложи волята си.

Два ранни пробива в началото на втория сет осигуриха комфортен аванс с 4:0 на 26-годишният тенисист преди крайното 6:2. Нови два пробива доближиха Данийл Медведев до победата след 1 час и 57 минути игра.

Ник Кирьос бе също толкова убедителен в двубоя си с представителя на домакините Джефри Джон Улф, спечелен с 6:4, 6:2, 6:3. Австралиецът проби опонента си за 3:2, за да отмъкне първия сет. Нови два пробива във втората част удвоиха аванса му в сетовете. 27-годишният състезател стартира третата част с пробив, което му осигури нужното спокойствие, с което да затвори срещата с 6:3 след 1 час и 56 минути игра.

До момента Данийл Медведев, който защитава титлата си, няма загубен сет. Руснакът ще опита да стане първият тенисист, защитил титлата си от US Open след Роджър Федерер. Ник Кирьос за първи път в кариерата си се класира за четвъртия кръг на US Open.

Земеделските производители, пострадали от наводненията в района на Карлово, могат да подават заявления за подпомагане