Медведев с категоричен успех на старта в Ролан Гарос

Даниил Медведев
14:13, 24.05.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Данийл Медведев победи Факундо Багнис с 6:2, 6:2, 6:2 в първия си мач от тенис турнира от Големия шлем Ролан Гарос.

Двамата тенисисти не успяха да спечелят първите си сервиз геймове в началото на двубоя. Руският състезател обаче успя да реализира нови два пробива, за да спечели първия сет.

Във втората част вторият в световната ранглиста осъществи нови два пробива, за да поведе с 4:0, преди да удвои аванса си в сетовете, отново след 6:2.

Медведев допусна нов пробив в третата заключителна част, но отново се реваншира с 3 гейма, спечелени при подаване на съперника, за да сложи точка на спора с първия си мачбол след 1 час и 40 минути игра.

В следващия кръг 26-годишният състезател ще срещне Ласло Джере, който победи Рикардас Беранкис с 6:4, 6:4, 6:4.

По същото време се игра и сблъсъка между Холгер Руне и Денис Шаповалов. Норвежецът изненадващо отстрани 15-ия в света с 6:3, 6:1, 7:6(4).