Меси с хеттрик при разгромна победа на Аржентина в контрола

меси хеттрик разгромна победа аржентина контрола
09:14, 29.03.2023

Лионел Меси мина границата от 100 гола за националния отбор на Аржентина, след като отбеляза хеттрик при победата със 7:0 над Кюрасао в приятелски мач. Капитанът на световните шампиони вече има 102 попадения в 174 мача за тима.

Водещият голмайстор на Аржентина откри резултата след 20 минути игра, след като Джовани Ло Селсо му подаде в центъра на наказателното поле.

Николас Гонсалес удвои преднината на домакините малко след това с глава, преди Меси да вкара втория си гол с параболичен удар към далечната греда в 33-ата минута.

Меси асистира на Енцо Фернандес за четвъртия гол за Аржентина две минути по-късно, а 35-годишният футболист оформи своя хеттрик в 37-ата минута след нов пас на Ло Селсо.

Резервата Анхел Ди Мария се разписа от 11-метров наказателен удар в 78-ата минута, а Гонсало Монтиел, който вкара последната дузпа за Аржентина срещу Франция на финала на световното първенство в Катар 2022, оформи крайното 7:0 три минути преди края.