Милан и Ювентус не се победиха в скучен мач на "Сан Сиро"

милан ювентус победиха скучен мач сан сиро
22:12, 23.01.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Голямото дерби от 23-ия кръг на италианската Серия "А" между тимовете на Милан и Ювентус не излъчи победител и завърши при равенство 0:0.

Домакините имаха претенции за дузпа заради съприкосновение на Алекс Сандро с Калабрия в 4-ата минута, но главният рефер Марко Ди Бело не ги уважи и место това отсъди нарушение в полза на "бианконерите".

В 20-ата минута Рафаел Леао стреля от далчена дистанция, но ударът му не представляваше трудност за Войчех Шчесни. Три минути по-късно Дибала също пробва късмета си, но изстрелът му към вратата на Менян бе неточен.

Неостаряваща звезда на Милан - Златан Ибрахимович, бе заменен принудително в 28-ата минута от Овилие Жируи, след като получи разтежение на десния си ахилес.

До края на полувремето Калабрия, Мануел Локатели и Жиру се отчетоха с пропуски за "росонерите".

През втората част Алваро Мората и Оливие Жиру нанесоха по няколко изстрела с глава, но те бяха далеч от гола.

Малко след час игра и от щаба на Ювентус претендираха за 11-метров наказателен удар след сблъсък между Мората и Месиас, но дузпа отново не бе отсъдена.

Така, след много битка и малко голови опасности двата тима поделиха точките.

В класирането Милан е трети с 49 точки, колкото има и вторият Наполи, но селекцията на Стефано Пиоли е с по-лоша голова разлика. Ювентус е пети с актив от 42 пункта, на точка зад четвъртия Аталанта.