Милуоки затвори серията с Маями

милуоки затвори серията маями
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:24, 30.05.2021

Милуоки Бъкс се превърна в първия тим, класирал се за полуфиналите на плейофите в Източната конференция, след като победи Маями Хийт със 120:103 като гост и затвори серията между двата тима с 4-0.

Домакините започнаха по-силно двубоя и поведоха с 12 точки в средата на втората част, но Бъкс доминираха в третата четвъртина, която спечелиха с 34:21, за да поведат в резултата, след което не изпуснаха преднината си до края. По този начин Милуоки си отмъсти за загубата от Маями в миналогодишните плейофи и ще чака Бруклин Нетс или Бостън Селтикс в следващата фаза. Над всички за победителите ба двукратният MVP Янис Адетокумбо, който реализира трипъл-дабъл - 20 точки 12 борби и 15 асистенции. Центърът Брук Лопес добави 25 точки и 8 борби, а Крис Мидълтън и Брин Форбс също достигнаха границата от 20 точки. За Хийт единственият, който достигна кота 20, бе Бам Адебоайо (20 точки и 14 борби).

На Запад Юта Джаз поведе в серията с Мемфис Гризлис с 2-1, след като взе първото си гостуване в Тенеси със 121:111. Петима баскетболисти на Джаз вкараха 15 и повече точки, като най-резултатни бяха Донован Мичъл с 29 и Майк Конли с 27 (8 асистенции и 6 борби). Мач номер 4 от серията е в понеделник отново в Мемфис.