Съединените щати налагат 25-процентни мита върху вноса на всички автомобили, произведени в чужбина.
Целта е да бъде подпомогната американската автомобилна индустрия, обяви американският президент Доналд Тръмп. По думите му, мярката влиза в сила от 2 април. Това са поредните мита, които Тръмп въвежда след встъпването си в длъжност. Преди това, той наложи 20-процентни мита за всички вносни стоки от Китай и 25-процентни мита за целия внос от чужбина на продукти от стомана и алуминий. Брюксел изрази дълбоко съжаление за решението на Вашингтон. Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен заяви, че ЕС ще продължи да търси решение чрез преговори със Съединените щати, но при гарантиране на икономическите си интереси.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг