Младите таланти на Арсенал минаха през Лийдс

Арсенал
21:35, 18.12.2021

Отборът на Арсенал не срещна особени трудности при визитата си на Лийдс Юнайтед. „Топчиите“ се наложиха с 4:1 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига.

Въпреки многото отложени двубои заради COVID-19, срещата на „Елън роуд“ се проведе по програма.

Още преди почивката Арсенал водеше с класически резултат от 3:0 след две попадения на 20-годишния Габриел Мартинели и един на Букайо Сака.

След почивката домакините върнаха един гол от дузпа чрез Рафиня. Крайното 4:1 оформи резервата Емил Смит Роу в 84-ата минута.

Любопитен факт е, че и тримата голмайстори за лондончани (Габриел Мартинели (20), Букайо Сака (20) и Емил Смит Роу (21), са на възраст до 21 години, а това се случва за първи път (без да се отчитат автоголовете от статистиката).

След успеха Арсенал е на 4-о място с 32 точки, докато Лийдс е на 16-о с 16 пункта, Лидер е Манчестър Сити с 41 точки.