Монтана с първа победа в първенството от октомври

от Димитър Русев , Източник: БНР
21:26, 19.02.2021
Чете се за: 01:10 мин.
монтана първа победа първенството октомври

Футболистите на Монтана постигнаха първата си победа в Първа лига от октомври месец насам. Тимът на Атанас Атанасов се наложи у дома над ЦСКА 1948 с 1:0 и прекъсна серия от девет поредни мача без успех в шампионата. Гол от дузпа на Тони Тасев донесе ценни три точки на Монтана, с които тимът излезе десети в класирането със 17 точки. Отборът на Красимир Балъков остава шести с 27 точки.

Домакините бяха близо до попадение с първата си по-опасна атака. В 15-а минута Давид Кики от Монтана стреля мощно от 15 метра, но вратарят на гостите Наумов отрази удара в корнер, като топката се отклони и в напречната греда. Монтана поведе в 22-а минута, когато Тони Тасев реализира дузпа, отсъдена за спорно нарушение на Георги Русев срещу Тасев. В самия край на първата част гостите стигнаха до попадение чрез Симеон Петров, но то бе отменено заради спорна засада.

През втората част опитният Сергей Георгиев от Монтана набързо си изкара два жълти картона и остави своя отбор в намален състав за последните 30-ина минути на мача. Гостите бяха близо до изравнително попадение в 80-а минута, когато капитанът Галин Иванов получи пас от Лазар Марин, но от чиста позиция стреля над вратата.