Наполи спечели гостуването си на Верона и се върна към победите

Хвича Кварацхелия изпъкна за победителите с двата си гола

17:38, 21.10.2023
Чете се за: 01:25 мин.
Наполи

Наполи победи Верона с 3:1 в мач от 9-ия кръг на Серия А. Хвича Кварацхелия изпъкна за победителите с двата си гола.

"Партенопеите" поведоха в резултата в 27-ата минута на стадион "Маркантонио Бентегоди" във Верона. Матео Политано засече от воле центриране в наказателното поле на Джакомо Распадори.

В 43-ата минута възпитаниците на Руди Гарсия удвоиха аванса си. Хвича Кварацхелия проби в наказателното поле и стреля мощно в близкия ъгъл на вратата за 2:0.

След почивката грузинският голмайстор на гостите отново бе точен. Второто му попадение в двубоя дойде с удар по земя в далечния ъгъл.

Домакините направиха опита да се върнат в двубоя, но стигнаха само до почетен гол. Дарко Лазович оформи крайния резултат с плътен шут.

Наполи заема 5-ата позиция в класирането с актив от 17 точки. Верона остава на 16-ото място в подреждането с 8 пункта.