22:22, 10.08.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Левски Апоел Беер Шева Уелтон
Снимка: Startphoto.bg

Първият мач от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите между Левски и Апоел Беер Шева завърши при резултат 0:0.

На трибуните на стадион "Тото Търнър" в Беер Шева бяха забелязани редица фигури от настоящето и миналото на клуба. Бившият президент на клуба Тодор Батков, някогашният финансов благодетел на "сините" Майкъл Чорни, настоящият собственик Наско Сираков, изпълнителният директор Даниел Боримиров и бившият наставник Емил Велев изгледаха двубоя на живо.

През първото полувреме единственият точен удар бе на сметката на домакините, но Пламен Андреев се справи с него. Уелтон и Патрик-Габриел Галчев шутираха за "сините", но високо над противниковата врата.

След почивката гостите бяха по-активни в преден план. Роналдо стреля с глава, но Офир Марсиано спаси.

В добавеното време резервата Ивелин Попов отправи изстрел извън наказателното поле. След рикошет в противников състезател, топката стигна до напречната греда.

Реваншът между двата тима е на 17 август, четвъртък, от 20:00 часа.