Нефтохимик 2010 Бургас отново отстъпи на Аркас и отпадна от Купата на CEV

19:30, 30.11.2023
Чете се за: 02:25 мин.
нефтохимик 2010 бургас отново отстъпи аркас отпадна купата cev

Българският волейболен шампион Нефтохимик 2010 Бургас приключи с участието си в европейските клубни турнири през този сезон, след като допусна второ поредно поражение от турския Аркас в сблъсъка между двата тима от 1/16-финалите в Купата на CEV.

По подобие на първата среща между седмица у нас и днес момчетата на Атанас Петров отстъпиха с 0:3 (22:25, 17:25, 15:25) гейма и така отпаднаха от надпреварата.

Двубоят в зала „Ататюрк“ в Измир започна позитивно за българския тим, който в откриващия гейм поведе с 14:8, но домакините много бързо се върнаха в битката и стигнаха до изравняване на резултата при 18:18. В минутите до края на сета волейболистите на Аркас установиха пълен контрол върху случващото се на игрището и след 25:22 сложиха точка на спора в първата част.

В следващите два гейма четвъртият в турското първенство от изминалия сезон доминираше напълно, като в нито един момент отбора на Нефтохимик 2010 Бургас не успя да вземе водачеството в точките и в крайна сметка логично загуби след 17:25 и 15:25.

Най-резултатен за бургазлии в срещата стана пакистанският диагонал Мурад Хан с 14 точки, а с идентичен актив приключи и Рамазан Мандърачъ от състава на Аркас, за който българинът Николай Къртев реализира 6 пункта.

Поражението на Нефтохимик 2010 Бургас на практика сложи точка на българското участие в турнира за Купата на CEV през този сезон, след като вчера Хебър Пазаржик отпадна от полския Алурон Варта Заверче.

В същото време Аркас продължава към 1/8-финалите на надпреварата, където го очаква сблъсък с чешкия ЧЕЗ Карловарско.