Нетс останаха на върха на Изток след успех срещу ЛА Клипърс

09:41, 28.12.2021
Чете се за: 01:40 мин.
нетс останаха върха изток успех клипърс

Отборът на Бруклин Нетс надигра със 124:108 като гост ЛА Клипърс и по този начин запази лидерската си позиция в Източната конференция на НБА.

Нетс вече са с баланс от 23 победи и 9 поражения от началото на редовния сезон, докато "ножиците" със 17-17 са на 5-та позиция в Западната конференция.

Домакините започнаха много силно срещата и още в началните минути съумяха да отворят разлика от 8 точки при 21:13 в тяхна полза. Още до края на първата четвърт обаче отборът от Бруклин заличи пасива си и обърна резултата, като до края на двубоя не изпусна инициативата, за да стигне до успеха.

Джеймс Хардън стана най-полезен за победителите, записвайки "дабъл-дабъл" с 39 точки и 15 асистенции. Николас Клакстън и Пати Милс допринесоха за успеха с по 18 пункта.

За домакините най-резултатен беше Маркъс Морис със своите 24 точки.