Ники Гочева с три златни медала от Държавното първенство по художествена гимнастика

В шампионата участваха над 100 гимнастички в двете възрастови групи.

Държавно първенство по художествена гимнастика категория А
Снимка: Facebook / Българска федерация художествена гимнастика
16:40, 02.06.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Ники Гочева от клуб Авангард спечели три златни и един бронзов медал на финалите на отделните уреди при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика категория "А", което завърши в зала "София".

Гочева, която вчера стана шампионка в многобоя, триумфира на топка с 26.475 точки, на бухалки с 29.925 и на лента с 28.300, а на обръч стана трета с 26.475 точки.

На обръч първа е Мария Мехлемова (Академик) с 27.625 точки, която се нареди трета на бухалки с 26.100 и на лента с 24.375 точки.

Втора на обръч е Александра Александрова (Левски-Триадица) с 27.175, на топка среброто взе Елена Ненова (Авангард) с 27.008 точки, а трета се нареди Никол Стоянова (Академик) с 26.825 точки.

Дарина Христова е втора на бухалки с 26.250 точки, а на лента сребърна медалистка стана Анджелика Казакова (Академик) с 24.625 точки.

На финалите при девойки старша възраст Андреа Николова от Левски, която стана шампионка в многобоя, се нареди първа на обръч с оценка 27.275 точки, на бухалки с 26.225 и на лента с 24.050 точки, както и трета на топка, където златото взе Валентина Джамбазова (Илиана) с 25.350 точки.