Никола Йокич изигра най-резултатния си мач през сезона при успех на Денвър

11:05, 15.12.2022
Чете се за: 02:07 мин.
никола йокич изигра резултатния мач сезона успех денвър

Двукратният MVP в НБА Никола Йокич изигра най-резултатния си двубой от началото на сезона, отбелязвайки 43 точки за успеха на неговия Денвър Нъгетс срещу Вашингтон Уизърдс със 141:128 в среща от редовния сезон.

За Нъгетс това бе трета поредна победа в първенството, с което вече общият им брой през кампанията нарасна до 17.

Двубоят в "Бол Арена" в Денвър започна по-добре за гостите от Вашингтон, които поведоха в началните минути, но до края на първата четвърт домакините вече бяха обърнали резултатът в своя полза. До почивката двата тима отново си размениха лидерството няколко пъти, но след края на втората част Денвър Нъгетс имаха преднина от 72:67.

В началото на второто полувреме Нъгетс направиха опит да увеличат преднината си, но в заключителните минути на третата четвърт "магьосниците" намалиха пасива си до само седем пункта при 95:102. В решителните 12 минути обаче домакините от Денвър контролираха случващото се на паркета и в крайна сметка стигнаха до заслужен успех след 141:128.

Освен своите 43 точки Никола Йокич добави и 14 борби, за да оформи "дабъл-дабъл". За гостите от Вашингтон пък Кайл Кузма реализира 24 точки.

В класирането Денвър Нъгерс остава на третото място в Западната конференция с баланс 17-10, докато Вашингтон Уизърдс заема 12-та позиция на Изток с баланс 11-18.

Катастрофа между тир и микробус на главния път София - Варна (СНИМКИ)
Акад. Николай Денков ще е кандидатът за премиер на "Продължаваме Промяната"