Никола Йокич направи "трипъл-дабъл" и изведе Денвър до победа над Бостън в НБА

никола йокич направи трипъл дабъл изведе денвър победа бостън нба
11:50, 08.03.2024
Чете се за: 03:45 мин.

Центърът на Денвър Нъгетс Никола Йокич направи "трипъл-дабъл" от 32 точки, 12 борби и 11 асистенции при домакинската победа със 115:109 над Бостън Селтикс.

Двубоят в щата Колорадо се очакваше с огромен интерес, тъй като противопостави шампиона Денвър на лидера в Националната баскетболна асоциация Бостън, като мнозина специалисти го определят като най-възможния сблъсък във Финалите през юни.

Домакините имаха минимална преднина в хода на целия двубой, а по-малко от пет минути преди края авансът им достигна до 11 точки.

Бостън обаче направи страхотно завръщане след две последователни тройки на Джру Холидей, а Джейсън Тейтъм дори имаше възможност да изведе тима си напред в резултата при 111:109 в полза на Денвър, но пропусна напълно непокрит при стрелба от нула градуса от тройката.

Джамал Мъри добави още 19 точки за Денвър, а Аарън Гордън се отличи с 16 точки.

За Бостън над всички бе Джейлън Браун с 41 точки и 14 борби. Кристапс Порзингис вкара 24 точки и овладя 12 борби, а Тейтъм остана с 15 точки. Поражението е второ поредно за Селтикс, като тимът не бе допускал последователни загуби от началото на ноември.

С решителен чадър в последната секунда на Антъни Едуардс Минесота Тимбъруулвс спечели със 113:111 гостуването си на Индиана Пейсърс и запази първата позиция в класирането в Западната конференция на НБА.

Едуардс се намеси, за да парира изстрела на Аарън Несмит, като скочи през Несмит и съотборника си Джейдън МакДаниелс и заби главата си в плексигласовото табло.

Не само заради проявата си в защита в края, но и през целия мач Едуардс бе най-добрият баскетболист на терена, като вкара 44 точки за Минесота. Той бе подпомогнат от Руди Гобер, който направи "дабъл-дабъл" от 18 точки и 14 борби.

За Индиана най-резултатен бе Паскал Сиакам с 24 точки, а 23 добави Тайрийс Халибъртън.

Без контузения Александър Везенков Сакраменто Кингс стигна до домакинска победа със 131:129 над Сан Антонио Спърс.

"Кралете" имаха 20 точки аванс малко преди края на първото полувреме, но във второто полувреме домакините допуснаха много сериозно отпускане и Сан Антонио не само стопи изоставането си, но и поведе с осем точки в последната четвърт.

Все пак, водени от Домантас Сабонис, играчите на Сакраменто направиха нов обрат и стигнаха до победата. Сабонис завърши с 31 точки и 17 борби и вкара победния кош седем секунди преди края. 33 точки добави Де'Аарън Фокс, а Малик Монк вкара 18 от пейката.

За тима на Сан Антонио, който бе без звездата си Виктор Уембаняма, Девин Васил реализира 30 точки, Малакай Бранъм прибави 23, а Зак Колинс и Келдън Джонсън вкараха по 22 точки

"Възраждане" с реакция към Урсула фон дер Лайен след като ги обяви за популисти и демагози