Никола Йокич с трипъл-дабъл за успеха на Денвър над Портланд

никола йокич пети трипъл дабъл сезона успеха денвър шарлът
09:22, 18.01.2023
Чете се за: 03:35 мин.

Никола Йокич реализира 36 точки, спечели 12 борби и даде 10 асистенции за 13-ия си трипъл-дабъл в НБА при победата на Денвър над Портланд със 122:113. Това беше седма поредна победа за Нъгетс.

Майкъл Портър Джуниър отбеляза 23 точки, Джамал Мъри добави 17, Брус Браун - 12, а Аарън Гордън - 11 за Денвър. Деймиън Лилард вкара 44 точки - за трети пъти в последните 4 мача минава глранита от 40 точки, за Портланд. Джереми Грант помогна с 18 точки, Анфърни Саймънс - с 14, а Шейдън Шарп - с 13 за загубилия тим.

Денвър постигна усреха си без треньора Майкъл Малоун, който бе запазен заради здравния протокол, а мача води асистентът му Дейвид Аделман.

Джоел Ембийд вкара 28 от своите 41 точки в първата половина на мача при успеха на Филаделфия над Лос Анджелис Клипърс със 120:110. Тайръз Макси добави 22 точки, Тобиас Харис - 20 срещу бившия си тим. Филаделфия постигна осма победа в последните си 10 мача. Отборът премина границата от 110 точки за 15 пореден мач, въпреки че Джеймс Хардън отбеляза едва 6.

Кауи Леонард отбеляза 27 точки, а Норман Пауъл добави 16 за Клипърс, които тъп са в серия от 8 загуби от 10 мача. Пол Джордж реализира 13 точки при завръщането си след контузия. Теранс Ман и Ивица Зубац записаха по 12 точки.

Джру Холидей подобри рекорда си за сезона, като вкара 37 точки за Милуоки при успеха над Торонто със 130:122. Боби Портис записа 27-ия си дабъл-дабъл - 12 точки и 12 борби. Тимът игра за четвърти пореден мач без Янис Адетокунбо, който лекува контузия на коляното.

Фред ВанВлийт отбеляза 39 точки за Торонто. Милуоки водеше с 44:34 след първата четвърт, но на полувремето изоставаше в резултата с 67:76, преди да навакса през втората половина на мача. Брук Бопес заби 15 точки в третата четвърт, а Грейсън Алън добави 14 за наваксването на Милуоки.

Келдън Джонсън вкара рекордните за кариерата си 36 точки и спечели 11 борби при победата на Сан Антонио над Бруклин със 106:98. Джереми Сочан отбеляза 16 точки за Сан Антонио, който сложи край на серията от 5 загуби. Ти Джей Уорън отбеляза 19 точки за Бруклин, като отборът игра без контузените Кевин Дюрант и Кайри Ървинг. Бан Саймънс записа трипъл-дабър за Бруклин - 10 точки, 10 борби, 11 асистенции.