Норвежецът Ветле Кристиансен с първи успех за сезона за Световната купа по биатлон

норвежецът ветле кристиансен първи успех сезона световната купа биатлон
18:40, 12.03.2023
Чете се за: 02:40 мин.

Норвежецът Ветле Кристиансен постигна първи успех за сезона за Световната купа по биатлон, след като триумфира в масовия старт на 15 километра в шведския зимен център Йостерсунд.

Кристиансен повали всичките 20 мишени и измина трасето за 35:17.0 минути. Така той записа четвърта победа в кариерата си и първа от точно преди една година, когато спечели масовия старт в Отепя (Естония).

Втори остана сънародникът му Йоханес Дале с един пропуск в последната стрелба и пасив от 9.1 секунди.

Французинът Ерик Перо записа първи индивидуален подиум в кариерата си, след като финишира трети на 12.3 секунди с една грешка в стрелбата.

Кристиансен имаше четири подиума този сезон преди състезанията в Йостерсунд. Така той ще се бори със съотборника си Стурла Холм легрейд за второто място в Световната купа. Преди състезанието в Йостерсунд той имаше 178 точки пасив от Легрейд. Тази преднина намаля на 116 след силното представяне на Кристиансен в шведския зимен център.

Остават три състезания от сезона в Холменколен следващия уикенд.

Носителят на Световната купа Йоханес Тингнес Бьо и Тарей Бьо не участваха в стартовете в Швеция, след като се заразиха с коронавирус в Нове Место миналия уикенд.

Състезанието премина без българско участие.

В генералното класиране за Световната купа след 18 старта води Йоханес Тингнес Бьо води с 1319 точки, втори е норвежецът Стурла Холм Легрейд с 948, а на трета позиция е Ветле Кристиансен с 832 точки. Владимир Илиев е на 46-а позиция със 70 точки.

В подреждането за малкия кристален глобус в масовия старт един кръг преди края Кристиансен е лидер с 210 точки пред Дале, който има 188.

Истории от Париж - Ивет Лалова и екипът на БНТ зад кадър
15:00, 27.07.2024 (обновена)
Чете се за: 06:15 мин.
Безкомпромисна Елеонора Тонева спечели престижен турнир по тенис на сингъл за девойки до 16 г.
14:37, 27.07.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Германия измъкна петсетов трилър срещу Япония на старта на олимпийския волейболен турнир при мъжете
14:31, 27.07.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Първа победа за националите по баскетбол до 18 г.
Чете се за: 03:55 мин.
Петър Мицин пред БНТ: Една от грешките ми е бързото тръгване (ВИДЕО)
14:07, 27.07.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Плуване - Петър Мицин, серия (ВИДЕО)
13:51, 27.07.2024
Две от две за Китай в Париж: Яни Чан и Ивън Чън триумфираха в синхронните скокове във вода от 3-метров трамплин за жени
13:43, 27.07.2024
Петър Мицин не успя да преодолее сериите на 400 м. свободен стил в Париж
13:37, 27.07.2024
Георги Аврамчев пред БНТ: Очаквам плувците да си подобрят личните постижения (ВИДЕО)
13:34, 27.07.2024
Шестима южнокорейски плувци са напуснали олимпийското село
13:08, 27.07.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Над 200 млн. лв. за индустриални паркове ще могат да усвоят инвеститори у нас от април
Георги Граматиков спечели сребърен медал на Европейската купа по джудо в Рим, Борис Георгиев остана с бронз