Норвежецът Ветле Кристиансен с първи успех за сезона за Световната купа по биатлон

норвежецът ветле кристиансен първи успех сезона световната купа биатлон
18:40, 12.03.2023
Чете се за: 02:40 мин.

Норвежецът Ветле Кристиансен постигна първи успех за сезона за Световната купа по биатлон, след като триумфира в масовия старт на 15 километра в шведския зимен център Йостерсунд.

Кристиансен повали всичките 20 мишени и измина трасето за 35:17.0 минути. Така той записа четвърта победа в кариерата си и първа от точно преди една година, когато спечели масовия старт в Отепя (Естония).

Втори остана сънародникът му Йоханес Дале с един пропуск в последната стрелба и пасив от 9.1 секунди.

Французинът Ерик Перо записа първи индивидуален подиум в кариерата си, след като финишира трети на 12.3 секунди с една грешка в стрелбата.

Кристиансен имаше четири подиума този сезон преди състезанията в Йостерсунд. Така той ще се бори със съотборника си Стурла Холм легрейд за второто място в Световната купа. Преди състезанието в Йостерсунд той имаше 178 точки пасив от Легрейд. Тази преднина намаля на 116 след силното представяне на Кристиансен в шведския зимен център.

Остават три състезания от сезона в Холменколен следващия уикенд.

Носителят на Световната купа Йоханес Тингнес Бьо и Тарей Бьо не участваха в стартовете в Швеция, след като се заразиха с коронавирус в Нове Место миналия уикенд.

Състезанието премина без българско участие.

В генералното класиране за Световната купа след 18 старта води Йоханес Тингнес Бьо води с 1319 точки, втори е норвежецът Стурла Холм Легрейд с 948, а на трета позиция е Ветле Кристиансен с 832 точки. Владимир Илиев е на 46-а позиция със 70 точки.

В подреждането за малкия кристален глобус в масовия старт един кръг преди края Кристиансен е лидер с 210 точки пред Дале, който има 188.

Даниел Димов: Няма вариант новият стадион на ЦСКА да не бъде построен
11:24, 18.04.2024
Чете се за: 04:02 мин.
Кристиано Роналдо спечели дело срещу Ювентус за неизплатени заплати
11:17, 18.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Цветан Соколов и Динамо Москва се класираха за трети пореден финал в руската Суперлига
Чете се за: 02:12 мин.
Боряна Калейн и Стилияна Николова пред БНТ: Медалите се дължат на труд, лишения и неуморни тренировки
Чете се за: 01:32 мин.
Томас Тухел: Ще направим всичко възможно Байерн да завърши сезона на "Уембли"
08:25, 18.04.2024
Алекс Николов и Кучине Лубе (Чивитанова) са на полуфинали за петото място в Италия
08:21, 18.04.2024
Хосеп Гуардиола: Играем по изключителен начин, но футболът е игра на резултати
08:15, 18.04.2024
Карло Анчелоти: Всички мислеха, че сме мъртви, но Реал Мадрид не умира никога
08:04, 18.04.2024
Над 200 млн. лв. за индустриални паркове ще могат да усвоят инвеститори у нас от април
Георги Граматиков спечели сребърен медал на Европейската купа по джудо в Рим, Борис Георгиев остана с бронз