Новак Джокович си осигури среща с Диего Шварцман в 1/8-финалите на "Ролан Гарос"

новак джокович осигури среща диего шварцман финалите ролан гарос
18:25, 27.05.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Лидерът в световната тенис ранглиста при мъжете - Новак Джокович, продължава успешно да защитата титлата си от Откритото първенство на Франция.

В двубой от третия кръг на "Ролан Гарос", сърбинът победи словенеца Аляж Бедене с 6-3, 6-3, 6-2 и се класира за осминафиналите на турнира в Париж.

На корт "Филип Шатрие" Джокович не допусна нито един пробив и взе подаването на съперника си пет пъти, за да се поздрави с успеха след час и 44 минути игра.

Носителят на 20 титли от турнири от "Големия шлем" завърши двубоя с 30 печеливши удара, 18 непредизвикани грешки и 76 процента успеваемост на мрежата (13/17).

По този начин Джокович продължава без загубен сет в Париж, а на осминафиналите ще се изправи срещу аржентинеца Диего Шварцман, който по-рано днес победи Григор Димитров с 6-3, 6-1, 6-2.