Ню Йорк Никс надви Бостън Селтикс след продължения и редица обрати

09:47, 27.01.2023
Чете се за: 02:40 мин.
йорк никс надви бостън селтикс продължения редица обрати

Отборът на Ню Йорк Никс нанесе трето поредно поражение на лидера в Източната конференция Бостън Селтикс, след като го надигра със 120:117 като гост след продължения.

Двубоят в "ТД Гардън" в Бостън премина през редица обрати, като в началото на срещата домакините имаха предимство от 25:10, но постепенно гостите от Ню Йорк заличиха пасива си и дори стигнаха до пълен обрат още в началните минути на втората четвърт, въпреки че почивката дойде при 60:58 в полза на "келтите".

През второто полувреме обаче Никс поеха контрола върху срещата и постепенно натрупаха аванс от 13 точки при 102:89 в средата на последната четвърт. Баскетболистите на Бостън все пак намериха сили да се върнат в срещата, стигайки до равенството при 110:110, с което Джейсън Тейтъм и компания вкараха двубоя в продължения.

Селтикс започнаха по-добре в допълнителното време и взеха преднина от 115:110, но в заключителните моменти играчите на Никс осъществиха поредния обрат и в крайна сметка стигнаха до победата след 120:117.

Джулиъс Рандал стана най-резултатен за победителите, след като вкара 37 точки и прибави 9 борби. За домакините от Бостън пък голямата им звезда Джейсън Тейтъм завърши с дабъл-дабъл - 35 точк и и 14 борби.

В класирането Селтикс остават лидер на Изток с баланс 35-15, въпреки че не познават вкуса на победата в последните си три срещи. В същото време Никс заемат 7-та позиция с баланс 27-23.