Ню Йорк Никс със страхотен обрат срещу шампиона Милуоки

11:14, 06.11.2021
Чете се за: 01:42 мин.
йорк никс страхотен обрат шампиона милуоки

Отборът на Ню Йорк Никс надигра като гост със 113:98 действащия шампион Милуоки Бъкс, за да запише шести успех в редовния сезона на НБА.

В началото на срещата във "Файсърв Форум" домакините от Милуоки бяха категорично по-добри на паркета, като в края на първата част водеха с 38:19.

През втората им авансът дори набъбна на 21 точки при 40:19, но от този момент нататък Никс взеха нещата в свои ръце и още до почивката стопиха разликата на само седем пункта.

Гостите от Ню Йорк продължиха с добрата си игра и след паузата, като за първи път поеха лидерството в края на третата четвъртина.

До средата на решителните 12 минути пък момчетата на Том Тибодо вече бяха успели да отворят разлика от 22 пункта, която в края Бъкс намалиха до 15 за крайното 113:98.

Най-полезен за обрата стана Дерик Рандъл с "дабъл-дабъл" - 32 точки и 12 борби. Дерик Роуз и Ар Джей Барет също имаха своя принос съответно с по 23 и 20 пункта.

За Милуоки най-резултатен стана гръцката звезда Янис Адетокумбо, който отбеляза 25 точки.

В подреждането на Източната конференция Никс заемат 5-та позиция с баланс 6-3, докато Бъкс са 10-ти с 4 победи и 5 поражения.