Олимпик Марсилия си върна второто място във Франция с победа над Троа

олимпик марсилия надви рен класира финалите купата франция
09:05, 17.04.2023

Олимпик Марсилия си върна втората позиция в класирането във френската Лига 1 с победа с 3:1 над гостуващия Троа в последния мач от 31-вия кръг.

Два гола за успеха на марсилци вкара Витиня. Португалският халф се разписа във втората и в 64-тата минута, а пет минути преди почивката точен за домакините бе и турският национал Ченгиз Юндер.

За Троа почетното попадение бе дело на Мама Балде, като с него бе оформен крайният резултат в първата минута на продължението на мача.

С успеха Олимпик Марсилия събра 64 точки и изостава с осем от лидера Пари Сен Жермен седем кръга преди края на сезона. На трето място с 63 точки е Ланс, а тимът на Монако е четвърти с 61 пункта.

Троа остава в зоната на изпадащите с 21 точки. С тях тимът заема 18-о място и изостава с цели 10 точки от 16-и Брест, който е първият отбор над зоната на изпадащите.

Подобрения или пречки ще създадат новите правила при кормуването и шофьорските изпити?