Гражданска защита в Гърция предупреждава за опасно високи температури до края на седмицата.
В същото време правителството реши проблема с липсата на достатъчно линейки и медици по островите, като изпрати военни медици.
Днес властите предупреждават туристите да се съобразят с изключително високите температури от около 38 градуса и висока влажност. Това време е опасно за възрастните и децата. Препоръчва се да се избягват продължително стоене на слънце. До събота температурите ще продължат да се покачват, предупреждават синоптиците.
В същото време по нареждане на премиера Кириакос Мицотакис на островите и в отдалечените села в страната се изпращат медицински екипи и линейки от пожарната и армията, съобщи министерството на здравеопазването.
Силният туристически сезон, липсата на достатъчно медицински екипи за спешни случаи, както и повредени линейки са причина за чести закъснения на медицинските екипи, които понякога са фатални за болните, коментират местните хора. Предизборно обещание на консерваторите беше подобряване качеството на здравеопазването, припомнят гръцките медии.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Румънският президент Никушор Дан съобщи за нова политическа безизходица за съставянето на ново правителство
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг