Малко по-високи, в сравнение с вчера, са минималните температури днес, в интервала от минус 10° до 0°. В София, след минус 11°, тази сутрин беше минус 7°. Максималните температури днес ще бъдат между 5° и 10°, в София – около 4°. Ще духа слаб, в североизточните и планинските райони, както и по Черноморието – умерен югозападен вятър. Облачността ще продължи да увеличава и в края на деня на отделни места в Западна България ще има слаби валежи от дъжд и мокър сняг.
И през ще има слаби валежи, в повечето райони от дъжд, а в Северна България и високите полета в Западна - от сняг , в Северозападна България има условия за образуване на поледици. Минималните температури утре ще бъдат между минус 2° и 3°, на морския бряг - от 3° до 7°, а максималните - между 4° и 10°, в София – около 2°, в комбинация с умерен, в северните и източните райони - силен вятър от запад-северозапад. През деня облачността ще намалява и след обяд в по-голямата част от страната ще бъде слънчево.
На морския бряг още преди обяд облачността ще се разкъса до предимно слънчево. Ще бъде ветровито, с временно силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 6° и 9°.
И в планините сутринта облачността ще е значителна и на отделни места в масивите от Западна България все още слабо ще превалява сняг. След обяд и там ще преобладава слънчево време. Ще духа умерен, по високите и открити части - силен вятър от запад-северозапад, а максималните температури в курортите отново ще паднат под нулата.
В сряда ще бъде предимно слънчево, но в четвъртък и петък ще има райони с превалявания от дъжд. Затоплянето ще продължи, но няма да засегне районите с по-трайни мъгли. В събота предстои рязко и съществено застудяване и валежи от сняг.
Според по-дългосрочните прогнози, в неделя валежите ще спрат и през следващите дни отново ще бъде предимно слънчево. Очакванията са през повечето дни до края на януари температурите да са по-високи от климатичните норми. Голяма вероятност за ново застудяване и сняг има в края на месеца.
Случаят "Баба Алино": Правени ли са опити за узаконяване на строежа през процедура за нов Подробен устройствен план
Няма замърсяване на въздуха край Стара Загора след пожара, унищожил 50 тона пластмаси
20 заведения са проверени в Благоевград в рамките на операция срещу разпространение на наркотици