Поне осем души загинаха при пожар в бивш изследователски институт по електроника в Москва. Две от жертвите са скочили от последния етаж на горящата осеметажна сграда.

Хора са се оказали в капан на най-горните нива, но са успели да се спасят. Според ТАСС гори административно здание в промишлена зона, което е приватизирано и се отдава под аренда.

снимки: БГНЕС
Съобщава се и за взрив на газова бутилка. В ход е аварийно-спасителна операция. Според властите, противопожгарната безопасност в горящата сграда не е проверявана от 2017 година.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите