Руският разследващ вестник "Новая газета" обяви, че офисите му в Москва са били обект на "химическа атака".
"Сутринта беше извършена химическа атака срещу сградата, където се намира редакцията ни", се посочва в изявление на главния редактор на независимата медия Дмитрий Муратов.
Той добави, че правоохранителните органи са проверили веществото, разлято пред входа на редакцията и че острата миризма от него се е усещала по улицата.
Муратов не заявява изрично кой смята, че стои зад атаката, но отбелязва, че по-рано днес три неправителствени организации са обявили завеждането на съдебно дело срещу руската наемническа паравоенна група "Вагнер" за изтезаването и убийството на задържан в Сирия въз основа на статии от "Новая газета".
Денис Коротков, репортер на "Новая газета", е писал статии за "Вагнер" - потайната група с връзки с Кремъл, която е използвана в конфликти в Африка, Близкия изток и Украйна.
Внезапно почина италианският журналист, пред когото Тръмп каза, че Мелони го е умолявала за снимка на Г-7
Отварят за посетители галерия "Аполон" в Лувъра - обект на зрелищния обир през октомври
Руският опозиционен политик и противник на войната Борис Надеждин се оттегли от политиката
Президентът Йотова за разполагането на американски самолети-цистерни на "Безмер": Това не ни прави част от военните действия в Иран
Разбити пътища, наводнени къщи, отнесени покриви и повредени коли след бурята в Благоевградско (ОБЗОР)