Отборът на САЩ спечели световната титла по хокей на лед за жени

отборът сащ спечели световната титла хокей лед жени
12:48, 17.04.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Хилари Найт вкара хеттрик за тима на САЩ, който надигра с 6:3 (1:1, 1:2, 4:0) домакина Канада във финала на световното първенство по хокей на лед за жени.

В мача за титлата, който се игра в Брамптън, Онтарио "кленовите листа" водеха с 3:2 преди последната третина, но два гола на Найт при числено предимство в рамките на само 27 секунди доведоха резултата до 5:3 в полза на американките по-малко от три минути преди финалната сирена.

Кейла Барнс оформи крайния резултат с точно попадение на празна врата 118 секунди преди края, а другите два гола за победителките бяха дело на Аби Мърфи, която изравни за 1:1 в края на първия период, както и на Каролин Харви, която бе точна за 3:3 малко след началото на последни 20 минути.

За Канада два гола реализира Бриани Дженър, като тя асистира и на Мари-Филип Пулен в началото за първия гол в мача.

За САЩ това е 10-а титла в 22 издания на световното първенство по хокей на лед за жени, като в останалите 12 случая златото е било за канадския отбор, който триумфира на последните две първенства - през 2022 година в Хенинг (Дания) и през 2021 година в Калгари (Канада). Американките не бяха печелили от 2019 година, когато победиха с 2:1 след дузпи в Еспо домакина Финландия в единствения финал в историята, в който техен съперник не е бил тимът на "кленовите листа".

В двубоя за бронзовите медали Чехия победи Швейцария с 3:2.

Лийдс и Илия Груев ще играят плейофи с Норич за влизане във Висшата лига
17:14, 04.05.2024
Арсенал се отдалечи на 4 точки от Манчестър Сити на върха във Висшата лига
16:58, 04.05.2024
Чете се за: 02:35 мин.
Полуфиналните плейофи в НБЛ започват на 7 май със серията между Рилски спортист и Спартак Плевен
16:45, 04.05.2024
Каролина Костова стана вицешампионка на сингъл на турнир от Тенис Европа до 14 г. в Бургас
16:22, 04.05.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Футболни клубове в Англия поискаха победителят от ФА Къп да печели четвъртата квота на страната в Шампионската лига
15:55, 04.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Калояна Налбантова не успя да се класира за полуфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
15:06, 04.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
НА ЖИВО: Финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини
15:00, 04.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Злато за Стилияна Николова на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, четвърто място за Калейн
14:14, 04.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
И президентът на МОК Томас Бах изяви желание да се потопи във водите на река Сена преди Игрите в Париж
14:05, 04.05.2024
Бившият треньор на ЦСКА-София Саша Илич застава начело на руския Пари Нижний Новгород
13:24, 04.05.2024