Отборът на Янис Антетокумпо спечели “Мача на звездите”, Джейсън Тейтъм "наниза" 55 точки

отборът янис спечели ldquoмача звездитеrdquo джейсън тейтъм наниза точки
08:03, 20.02.2023
Чете се за: 03:45 мин.

Отборът с капитан Янис Антетокумпо спечели 72-рото издание на “Мача на звездите” в НБА, след като се наложи със 184:175 над тима, предвождан от ЛеБрон Джеймс. Шоуто се проведе в зала “Вивинт Арена” в Солт Лейк Сити.

За MVP беше избран Джейсън Тейтъм, който отбеляза рекордните в историята на двубоя 55 точки. Лидерът на Бостън Селтикс добави към статистиката си 10 борби и 6 асистенции.

"Много исках да спечеля приза за MVP. Не мислех, че мога да вкарам 55 точки. Това е черешката на тортата", призна Тейтъм, след като получи наградата на името на легендата Коби Брайънт.

Отборът на ЛеБрон Джеймс загуби звездния сблъсък за първи път, откакто той се провежда в новия формат, а Янис Антетокумпо записа първа победа като капитан. Гръцкият национал престоя на паркета едва няколко секунди заради контузията в дясната си китка. Той откри резултата със забивка, след което излезе от игра. ЛеБрон пък получи травма при опит за чадър в края на първото полувреме и завърши с едва 13 точки.

Стартовите състави бяха определени по любопитен начин, като двамата капитани сами избраха съотборниците си на принципа на уличните игри. ЛеБрон посочи за титуляри в своя тим Лука Дончич, Джоел Ембийд, Кайри Ървинг и Никола Йокич, а Антетокумпо допълни петицата си с Лаури Марканен, Донован Мичъл, Джа Морант и Джейсън Тейтъм.

Двата отбора генерираха парична награда от 750 000 долара, която ще бъде дадена за благотворителност. Според регламента, водачът след първите три четвърти трябваше да вкара още 24 точки в последните 12 минути, за да стигне до победата. Отборът на Янис влезе в заключителния период с аванс от 17 точки - 158:141, като го загуби с 26:34, но въпреки това взе крайния успех.

Тейтъм вкара 17 точки до почивката, а в третата част записа цели 27. Звездата на Бостън реализира 22 от общо 31 стрелби, включително 10 тройки от 18 опита. По този начин той прати в историята досегашния рекорд за най-много точки в "Мача на звездите", който принадлежеше на Антъни Дейвис (53 точки през 2017 г.).

Първата част завърши при равенство - 46:46, след което отборът на Янис натрупа преднина. Кошът, който сложи точка на двубоя, беше дело на Деймиън Лилард. За победителите се отличи и Донован Мичъл с 40 точки и 10 асистенции, а Джейлън Браун беше над всички в тима на ЛеБрон Джеймс с 35 точки и 14 борби.

22:56, 06.05.2024
Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 не успяха да се надхитрят в директен сблъсък за седмото място в Първа лига
Чете се за: 00:37 мин.
Аталанта си върна петата позиция от Рома след победа срещу последния в класирането Салернитана
20:54, 06.05.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Спортни новини 06.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 06.05.2024
Адриан Андреев разгроми 16-годишен американец и се класира за втория кръг на турнир по тенис от сериите Чалънджър
20:40, 06.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Един Терзич: Трябва да си заслужим мястото на финала
20:33, 06.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Златомир Загорчич: Няма нищо с Галин Иванов
20:29, 06.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Николай Киров: Мисля, че 4-5 човека не са водили подготовка с отбора.