Районният съд в Харманли отложи за следващо заседание изслушването на заключението по комплексната експертиза за установяване причините за наводнението в Бисер, при което загинаха 8 души.
Причина стана неявяването на трима от петимата експерти. 88 бяха призованите свидетели по делото за съдебните заседания, които започнаха във вторник. 13 от свидетелите не са разпитани. Петима са посочили заболяване, а 8 са починали. Съдът постанови да се изискат актовете за смърт от съответната община.
Делото за потопа в село Бисер тръгна за трети път
В проведените съдебни заседания бяха приети съдебно-медицинска експертиза на починалите, съдебно-компютърна експертиза и съдебно-геодезическа експертиза.
Делото за потопа в харманлийското с. Бисер започна във вторник. Обвиняема е бившият областен управител на Хасково Ирена Узунова. Според прокуратурата тя не е изпълнила задълженията си за предпазване от бедствия.
На 6 февруари т.г. се навършват 10 г. от трагедията, в която загинаха 8 души, а над 50 къщи бяха разрушени. Припомняме, че през годините наследници на пострадали заведоха дела срещу Община Харманли за трагедията и ги спечелиха. Администрацията се принуди до тегли заем от 10 млн. лв., за да изплати присъдените обезщетения.
Автор: Цанка Семерджийска
Съдът остави в ареста седем от обвиняемите за участие в престъпна група за изнудване
Двойка гръцки изтребители вече патрулира във въздушното пространство на България
Срещу скъпите горива: Държавата ще компенсира хората с най-ниски доходи с по 20 евро
Трагедията в Кочани: Една година между болката и надеждата за справедливост
Война и петрол: Иран призова държавите към сдържаност около Ормузкия проток