Първите щъркели вече се завърнаха в джебелското село Слънчоглед. Двете птици са изненадали местните жители с по-ранното си пристигане тази година.
Появата им носи много радост на хората, защото щъркелите се смятат за знак, че зимата си отива и пролетта наближава.
В селото има общо три гнезда на щъркели. Всяка година птиците се връщат там и отглеждат ново поколение.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван