ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ са в коалиция и е редно да подпишат коалиционно споразумение, в което разпределението да е пропорционално - според тежестта на партиите. Това коментира съпредседателят на ДПС Делян Пеевски. Той отново потвърди, че ДПС няма да участва в правителството на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ.
"Това са си разговори между тях, ние в това правителство няма да участваме по нито един повод. Смятам, че партньорите трябва да са честни към българските граждани - да е ясно какво ще правят, как ще правят и да си го подпишат. То е ясно, че те са в коалиция, няма какво да се лъжем. Коалицията е ясна и тя е между техните партии. Трябва да си сложат подписите, да сложат програма за цял мандат, хората да я видят. Според мен, когато има коалиция, трябва пропорционално, по тежестта на партиите да се направи такова коалиционно споразумение. Няма как някой с много малко да иска всичко", каза Пеевски.
Иван Демерджиев за „Баба Алино“: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си