Петър Гергьовски и Тервел Замфиров се качиха на подиума на Европейската купа по сноуборд в Пампорово

15:45, 23.01.2024
Чете се за: 02:20 мин.

Отлично представяне на младите български сноубордисти в първата Европейска купа за мъже и жени в Пампорово.

Петър Гергьовски завърши втори, а Тервел Замфиров трети в дисциплината паралелен слалом. Кристиан Георгиев зае осмо място, а Александър Кръшняк е 16-и.

В едва втория си старт от такъв ранг състезания, световният шампион при младежите от 2023 г в Банско Петър Гергьовски се пребори за място на финала с големия си приятел и също шампион на планетата при младите Тервел Замфиров. Малшанс на финала срещу Микхайло Кхарук (Украйна) попречи на Петър да триумфира като победител. Досега Гергьовски бе карал само веднъж на Европейска купа преди две години в Рогла, където завърши 30-ти. В малкия финал Тервел кара безупречно и победи Оле-Микел Прантъл (Германия). И за него това бе втори старт за Европейската купа след 42-то му място в Рогла през 2022 г.

Силното българско представяне при мъжете се допълни от осмото място на Кристиан Георгиев и 16-то на Александър Кръшняк.

При жените Теодора Пенчева завърши на осмо място. За нея това е първо влизане в топ 8 за Европейската купа от Аделбоден 2008 г. За радост на всички в Пампорово тя би на 1/8-финала лидерката в квалификациите Джесика Пикелкастнер (Австрия). Първа при дамите е Елиса Фава (Италия), която спечели големия финал срещу Вита Бондарук (Украйна) в малкия победата бе за Надя Хапатин (Украйна).

Утре в Пампорово ще се проведат и вторите стартове за Европейската купа в дисциплината паралелен слалом.

Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
Чете се за: 02:25 мин.
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Макс Верстапен най-бърз в свободната тренировка за Гран при на Маями
21:43, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Боряна Калейн завърши втора, Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
21:34, 03.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
УЕФА позволи до 26 играчи в разширените състави на отборите за Евро 2024
21:24, 03.05.2024
Стефани Стоева и Габриела Стоева започнаха с успех на турнир по бадминтон в Индонезия
Адриан Андреев влезе в основната схема на тенис турнира от сериите "Чалънджър" в Белгия