Петко Христов влезе принудително като резерва при инфарктен успех на Специя

19:06, 19.09.2021
петко христов влезе принудително резерва инфарктен успех специя

Българският централен бранител Петко Христов се появи като резерва при успеха на неговия Специя с 2:1 далеч от дома срещу новака Венеция в среща от 4-ия кръг на италианската Серия "А".

Наставникът на гостите Тиаго Мота бе принуден да пусне в игра Христов в 23-ата минута на срещата, след като Мартин Ерлич получи контузия.

Иначе, десет минути по-рано Специя бяха повели чрез Симоне Бастони, който се разписа с красив изстрел от дъгата на наказателното поле.

Постепенно домакините изравниха играта, но трябваше да чакат чак до 60-ата минута, за да изравнят резултата. Това се случи благодарение на Пиетро Чекарони, който засече с глава подаване на Джанлука Бусио от свободен удар.

Последната дума обаче отново имаше тимът на Специя, който грабна успеха в продължението на мача. В герой се превърна бившият играч на Черно море и Левски Мехди Бурабя, който донесе трите точки на своя тим с чудесен изстрел от дистанция, оставил безпомощен стража на Венеция.

Така, гостите записаха първи успех през кампанията, който ги изкачи до 13-а позиция, докато Венеция са 15-и.

Изборни секции в България: Руснаци гласуваха у нас за Държавната дума