ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Засилен контрол за празниците: Цивилни полицейски коли ще...
Чете се за: 01:22 мин.
Разпети петък е - най-тъжният ден за християнския свят
Чете се за: 02:15 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Пламен Димитров, КНСБ: Подкрепата на засегнатия бизнес трябва да продължи

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:15 мин.
Икономика
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Подкрепата за засегнатия от пандемията бизнес трябва да продължи, заяви президентът на КНСБ Пламен Димитров в "Денят започва с Георги Любенов".

      По думите му, не е отпаднала необходимостта от подкрепа на пострадалия бизнес.

      "Целият туризъм към момента, макар и да се възстановява спрямо 2020 година, е на не повече от 40 - 50% от 2019 година като заявки за заетост и т.н. Градският транспорт пострада много миналата година и през тази година. Има сектори, 4 - 5, които продължават да изпитват крещяща нужда от подкрепа и за тях тази мярка 60 на 40, модифицирана в един друг вариант, както ние предлагаме с бизнеса, т.е. 75% да бъдат подкрепени от брутното им възнаграждение, когато не работя", уточни Димитров.

      Още в края на април нашето мнение беше, че се налага актуализация на бюджета и с течение на времето това се доказа много ясно, каза още Димитров.

      "На първо място се видя, че предвидените за пенсионерите 50 лева ги няма в бюджета. На второ място мярката за подкрепата на заетостта - 60 на 40, 80 на 20, "Запази ме" - парите за тези инициативи също не са налични. Не на последно място това са мерките за подкрепа на хората на първа линия. Твърди се, че средства за тези мерки има до края на юни, но след това въпросът стои нерешен", отбеляза Димитров.

      Най-засегнатите сектори от коронакризата са туризмът, ресторантьорството, транспортът, преработващата промишленост, обясни той. По думите му Планът за възстановяване и устойчивост трябва да се довърши. Той е внесен в Брюксел за предварителна оценка. В него са заложени големите пари за възстановяване, но той не отменя мерките за асиметрично пострадалите бизнеси, които се нуждаят от подкрепа, обясни президентът на КНСБ.

      Вижте целия разговор във видеото.

      Гледайте още теми от "Денят започва с Георги Любенов"

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?