Долната камара на полския парламент не прие поправка в наказателния кодекс за декриминализиране на помощта за аборт.
Изменението предполагаше премахване на лишаването от свобода за извършване на аборт или за помощ при прекъсване на бременност. Общо 435 депутати участваха във вота. 215 гласуваха "за", 218 "против" и 2 се въздържаха.
Полша е страна със силна католическа традиция. Абортът там е разрешен само в случаите на изнасилване или кръвосмешение или ако бременността е заплаха за живота и здравето на майката.
Самолет на Кралските военновъздушни сили е бил заглушен, докато е летял в близост до руската граница
Украйна призова за спешно заседание на Съвета за сигурност на ООН заради масираните руски атаки тази нощ
„Евровизия“ публикува днес специален филм за 70-годишнината си, включващ кадри от хита "Bangaranga" на DARA
Четирима загинали и над 60 ранени при нови масирани руски удари в Киевска област
Директорът на „Пожарна безопасност и защита на населението“: Към настоящия момент няма язовири, които да създадат предпоставки за проблеми