Портланд Трейл Блейзърс надви Далас у дома и прекъсна серията си от пет поредни загуби

11:50, 15.01.2023
Чете се за: 02:27 мин.
портланд трейл блейзърс надви далас дома прекъсна серията пет поредни загуби

Отборът на Портланд Трейл Блейзърс надигра със 136:119 у дома състава на Далас Маверикс в среща от редовния сезон на НБА.

Срещата в "Мода Сентър" в Портланд започна равностойно, като в първата четвърт и двата отбора направиха опит да се откъснат в резултата, но в крайна сметка първите 12 минути приключиха при 31:30 в полза на домакините.

Успехът на Трейл Блейзърс обаче на практика беше изкован по време на втората четвърт, в която Деймиън Лилард и компания реализираха цели 40 точки срещу 26 за своя противник и така се оттеглиха на почивката при аванс от 71:56.

През втората част домакините умело контролираха аванса си и така стигнаха до крайния успех, прекъсвайки негативната си серия от пет поредни поражения в НБА.

Над всички за успеха бе Деймиън Лилард, който завърши с дабъл-дабъл - 36 точки и 10 асистенции. С дабъл-дабъл се отчете и Юсуф Нуркич - 22 точки и 11 борби.

За гостите от Далас пък Спенсър Динуиди и Реджи Бълко вкараха съответно по 25 и 24 точки. Звездата на "маврите" Лука Дончич пък се отчете с дабъл-дабъл, след като вкара 15 пункта и добави 10 асистенции.

В класирането Далас Маверикс заемат 5-то място в Западната конференция с баланс 24-20, докато Портланд Трейл Блейзърс са 11-ти с баланс 20-22.