Последният в Англия удари звучен шамар на Юнайтед

13:17, 28.01.2021
Чете се за: 01:00 мин.
последният англия удари звучен шамар юнайтед

Съставът на Шефилд Юнайтед записа първи успех на "Олд Трафорд" от 1973 година насам, след като надиграха "червените дяволи" с 1:2 като гост, за да запишат втория си успех в последните три мача във Висшата Лига, след като нямаха нито една победа в първите 17 срещи.

Двубоят премина очаквано под диктовката на Юнайтед, но две груби грешки в тяхната отбрана се оказаха фатални и не позволиха на футболистите на Оле Гунар Солскяер да се върнат на върха в подреждането.

Кийн Браян изведе "остриетата" напред в резултата в 23-та минута, когато след центриране от ъглов удар футболиста изпревари Давид Де Хея в борбата за топката и с глава прати кълбото във вратата за 0:1.

Малко по-късно домакините стигнаха до изравнителен гол чрез Антони Марсиал, но съдията прецени, че Хари Магуайър е извършил нарушение срещу вратаря на Шефил и попадението не бе зачетено.

Най-скъпият защитник в света отново бе в центъра на събитията в 64-та минута, когато именно той възстанови паритета, разписвайки се с глава след центриране от корнер.

Само шест минути по-късно обаче отбраната на "червените дяволи" капитулира, допускайки Оливър Бърк да отбележи втори гол във вратата на Де Хея, носейки безценни три точки за "остриетата".

По този начин Шефилд нанесе първа загуба на Юнайтед в последните 14 срещи, но въпреки това остана на последната 20-та позиция с едва 8 точки. "Червените дяволи" от своя страна пропуснаха отново да излязат на върха във Висшата Лига, оставайки на точка зад градския съперник Сити.

В друга среща от кръга, Челси и Уулвърхямптън завършиха наравно 0:0 в дебюта на Томас Тухел, начело на лондончани.

Тази вечер пък предстои да бъде изиграно дербито на кръга, в което Тотнъм на Жозе Моуриньо приема у дома шампиона Ливърпул.