ПСЖ обърна Макаби Хайфа с попадения на головото си трио

Меси Неймар ПСЖ
23:50, 14.09.2022
Чете се за: 02:57 мин.

Пари Сен Жермен победи Макаби Хайфа с 3:1 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Тярон Чери откри резултата за израелците, преди Лионел Меси да изравни. Килиан Мбапе и Неймар бяха точни след паузата.

Домакините изненадаха своите именити съперници и поведоха в резултата в 24-ата минута. Тярон Чери засече от воле центриране в наказателното поле на Долев Хазиза за 1:0 на стадион "Сами Офер" в Хайфа. Столичани допускат попадение в десето поредно гостуване в Шампионска лига.

Францди Пиеро бе близо до това да удвои преднината на тима си, но попадението му бе отменено поради засада.

Играчите на Кристоф Галатие заиграха по-агресивно в преден план и възобновиха равенството. Пробив на Килиан Мбапе отляво завърши с прострелно центриране в наказателното поле. Футболистите в "зелено-бяло" не успяха да изчистят топката, който попадна в краката на Лионел Меси. Аржентинецът я изпрати в противниковата врата от непосредствена близост.

Лео Меси е футболистът, вкарвал на най-много различни опоненти в Шампионска лига - 39. Парижани бележат в 40-и пореден мач от груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир, като по този начин изравниха постижение на Реал Мадрид.

След почивката головото трио на гостите за пореден път показа на какво е способно. След Лионел Меси, неговите партньори в преден план Килиан Мбапе и Неймар също записаха имената си сред голмайсторите.

Французинът стреля от движение за 2:1 след подаване на Меси. Нападателят изравни клубния рекорд на Едисон Кавни от 30 гола в надпреварата.

Неймар пък оформи крайния резултат. Марко Верати изведе съотборника си сам срещу вратаря, а бразилецът не сгреши.

В другия мач от групата Бенфика победи Ювентус с 2:1.

ПСЖ оглавява класирането с пълен актив от точки. Макаби Хайфа все още няма спечелена точка и се намира на последното място.