Пьотр Нестеров е четвъртфиналист в Букурещ след победа над четвъртия поставен в схемата

пьотр нестеров класира втория кръг турнир тенис сърбия
16:07, 25.05.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Националът на България за Купа "Дейвис" - Пьотр Нестеров, се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на червени кортове в Букурещ (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът победи №4 в схемата Симон Бопен от Белгия с 6:2, 6:2 за 1 час и 46 минути игра.

Нестеров изостана с 0:2 в първия сет, но спечели шест последователни гейма за 6:2. Добрата серия за Пьотр продължи и той поведе с 2:0 във втората част. Бопен успя да изравни при 2:2, но със серия от четири поредни спечелени гейма Нестеров затвори мача с 6:2.

На четвъртфиналите Пьотр чака победителя от двубоя между перуанеца Педро Ямашкин и нидерландеца Раян Нийбур.

Правната комисия прие механизма за разследване на главния прокурор
Съветът на ФИС потвърди стартовете в Банско и Пампорово за Световната купа през идния сезон