Пьотр Нестеров загуби в полуфиналите в Букурещ

пьотр нестеров загуби полуфиналите букурещ
от БНТ , Източник: БФ Тенис
14:43, 28.05.2023

Българинът Пьотр Нестеров отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на клей в румънската столица Букурещ с награден фонд 15 хиляди долара.

Националът на България за Купа "Дейвис" загуби от поставения под №1 представител на домакините Сезар Крецу с 3:6, 4:6 за малко повече от два часа на корта.

В първия сет след 3:3 българинът загуби три поредни гейма и Крецу поведе в резултата, а във втората част румънецът направи обрат от 2:3 до 5:3 и затвори мача в своя полза.

Полуфиналният дуел стартира още във вчерашния ден, но беше прекъснат след третия гейм заради дъжд и се доигра днес.

Това беше втори полуфинал за сезона за Пьотр Нестеров във веригата на Световната федерация по тенис ITF след Шарм Ел Шейх, Египет през март.