Това решиха депутатите с промени в Закона за насърчаване на заетостта
Работодателите, които наемат работници от групи в неравностойно положение, да могат да заявяват обучение за тях и да им назначават ментор. Това решиха депутатите с промени в Закона за насърчаване на заетостта. Менторът ще подпомага наетите лица да се адаптират към трудовия процес.
Промените, гласувани на второ четене, прецизират разпоредби, свързани с достъпа на търсещите работа лица до посреднически услуги и преобразуване на Държавното предприятие "Българо-германски център за професионално обучение" в административна структура. Всички финансови насърчителни мерки, предвидени в законодателството, към работодателите, които наемат лица в неравностойно положение, ще бъдат обединени в една обща такава. Според депутатите, промените ще допринесат за по-бързото и ефективно удовлетворяване на потребностите на работодателите от работна сила, както и до подобряване възможностите за заетост на безработните лица от групите в неравностойно положение на пазара на труда.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Асоциацията на медиаторите в България се срещна с виетнамска правителствена делегация с цел обмяна на опит
Иван Демерджиев за Баба Алино: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им