Радослав Росенов отпадна на четвъртфинал в боксовия турнир на Европейските игри в Полша

радослав росенов отпадна четвъртфинал боксовия турнир европейските игри полша
Снимка: БОК, Любомир Асенов - LAP.bg
17:00, 28.06.2023 (обновена)
Чете се за: 02:22 мин.

Радослав Росенов отпадна на четвъртфиналите в категория до 63,5 килограма на боксовия турнир на Европейските игри в Краков Полша.

19-годишният български талант, който е петкратен европейски първенец при подрастващите, загуби с 0:5 съдийски гласа от европейския вицешампион и бронзов медалист от Световното първенство за мъже при 67-килограмовите Лаша Гурули (Грузия). Така Росенов остана само на крачка от медал.

По-рано днес Станимира Петрова завоюва първи медал за българския бокс с бонус олимпийска квота за Париж 2024, след като на четвъртфинала в кат. 54 кг прегази с 5:0 ирландката Дженифер Лиън. В спор за място на финала българката ще излезе срещу британката Шарли Дейвидсън в петък от 14:00 ч. наше време. Станимира Петрова защитава в Полша титлата си от Минск, преди 4 години тя грабна златото във вторите Европейски игри, но в кат. 57 кг.

На сабя отборно днес българските фехтовачи Иван Мандов, Виктор Филев, Димитър Райкин и Тодор Стойчев отстъпиха в осминафинал с 39:45 пред състава на Украйна, след това в спор за разпределение на местата от 9 до 16 първо победиха Гърция с 45:36, после загубиха от Турция с 34:45 и по-късно днес ще спорят с Исландия за 11 позиция в крайното класиране.

Късно снощи в груповата фаза на турнира по бадминтон сестри Стоеви победиха естонките Маран/Руутел с 2:0 (21:15, 21:12), а Христомира Поповска отстъпи пред Полина Бурова от Украйна с 0:2 (17:21, 19:21). Загуба и за мъжката ни двойка Русев/Стойнев от германците Ламсфус/Зийдел с 1:2 (17:21, 21:18, 8:21). В мачовете от днес: Христина Поповска – Лине Кярсфелд (Дан) 0:2 (4:21, 6:21), Димитър Янакиев – Енрике Пеналвер (Исп) 2:0 (21:13, 21:19).