В момента препъникамъкът е липсата на изразено мнозинство в Народното събрание, затова са отговорни ГЕРБ. Ако не изберем председател, това е огромен срам както за 240 народни представители, така и нанесен върху самата институция, заяви в кулоарите на парламента Радостин Василев от "Продължаваме Промяната".
Според него "Български възход" е лош пример, защото не участва в гласуванията. Радостин Василев определи поведението на "Възраждане" като деструктивно.
"Това, което беше избрано на изборите, се оказва неработеща конструкция в Народното събрание. Изходът е да се намери фигурата с разговори", каза още Радостин Василев.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Депутати изслушаха майката на Ива Михайлова, която има забрана да се лекува у нас
Вицепремиерът Пулев: Поели сме ангажименти към гражданите и бизнеса да заложим инструменти за растежа на регионите
Близо 200 училища ще използват нова система за анализ на данни, заявиха от МОН
Прекратиха разследването за инцидента с двамата пилоти от „Граф Игнатиево“