Реал (М) дръпна с четири точки на Барса след нервна победа над Хетафе

12:32, 03.07.2020
Чете се за: 00:28 мин.
Европейски футбол
реал дръпна четири точки барса нервна победа хетафе

Отборът на Реал Мадрид спечели домакинството си на Хетафе с 1:0 в двубой от 33-ия кръг на испанската Ла Лига.

Кралският клуб влезе в срещата с възможност да дръпне пред действащия шампион и основен конкурент за титлата Барселона с четири точки, но играчите на Зинедин Зидан не убедиха с играта си през по-голямата част от мача.

Още до почивката главният съдия Хавиер Мартинес показа четири жълти картона, а нервите продължиха и след почивката с нови шест официални предупреждения.

В крайна сметка „белите“ изкопчиха успеха след точната интервенция на капитана Серхио Рамос в 79-та минута.

Така, Реал триумфира за шести пореден път и продължава без загубена точка след рестарта на първенството.

Зидан и компания са на четири точки пред Барса, който във вторник направи равенство у дома с Атлетико Мадрид – 2:2. Хетафе е шести с 52 пункта.