Реал Мадрид надигра лидера Фенербахче с 85:71 в Евролигата

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:27, 03.12.2022
Чете се за: 02:15 мин.
Реал Мадрид победи като гост лидера в класирането Фенербахче с 85:71 в среща от 11-ия кръг на баскетболната Евролига.

За Фенербахче това е първо поражение като домакин, а за Реал шеста поредна победа този сезон.

Гостите доминираха през целия мач, като на почивката резултатът бе 46:34 в тяхна полза. Третата четвърт завърши 68:54, след което без проблеми стигнаха до крайния успех.

Джанан Муса отбеляза 18 точки за Реал, Еди Таварес добави 17, а Габриел Дек се отчете с 12 точки и 8 борби.

Джонатан Мотли бе най-резултатен за Фенербахче с 20 точки и 7 борби, Девин Букър вкара 15.

Фенербахче остава лидер в подреждането с 9 победи и 2 загуби, Реал е на втора позиция с 8 победи и 3 поражения, колкото имат Барселона и Монако.

Байерн Мюнхен надигра у дома Макаби Тел Авив (Израел) с 98:89 и записа четвърти успех за сезона.

Касиус Уинстън завърши с 23 точки, Елиъс Харис с 14, а Айзък Бонга приключи с 12 точки и 9 борби.

Лоренцо Браун изигра силен мач за Макаби Тел Авив и завърши с 36 точки и 7 асистенции.

Байерн заема 15-о място в класирането, докато израелците са девети с 5 успеха и 6 поражения.

Панатинайкос нанесе първа домакинска загуба на Жалгирис, след като спечели срещата във Вилнюс с 81:67 след 24 точки на Дерик Уилямс.

Цървена Звезда победи Виртус (Италия) с 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19) и записа четвърта поредна победа под ръководството на старши треньора Душко Иванович.

Украинската полиция предотврати опит за кражба на едно от произведенията на Банкси