Реал Мадрид записа 16-а победа в Евролигата

Тимът на Чус Матео, който има на сметката си само едно поражение е на върха в класирането.

реал мадрид записа победа евролигата
Снимка: Еuroleaguebasketball.net
07:58, 29.12.2023
Чете се за: 05:00 мин.

Реал Мадрид победи АСВЕЛ със 77:76 като гост в двубой от 17-ия кръг на Евролигата и записа 16-и успех от началото на сезона. Тимът на Чус Матео, който има на сметката си само едно поражение е на върха в класирането, докато френският отбор е с баланс 2-15 и заема последната позиция.

3 минути преди края Реал имаше аванс от 11 точки, но домакините се вдигнаха на щурм и чрез Тимоте Луваву-Кабаро, Жофри Лаверн, Майк Скот и Парис Лий стигнаха до равенство за 74:74. Еди Таварес и Факундо Кампацо не сбъркаха за 77:74, а кош на Жофри Лаверн фиксира крайното 76:77.

Венсан Поарие завърши със 17 точки и 7 борби за Реал Мадрид. Еди Таварес оформи дабъл-дабъл – 16 и 12 борби. Джанан Муса вкара 10 точки.

Тимоте Луваву-Кабаро бе най-резултатен за АСВЕЛ с 20 точки. Парис Лий се разписа със 17 и 7 асистенции. Жофри Лаверн остана с 16 точки.

На 3 януари 2024 г. Реал Мадрид гостува на Барселона, докато ден по-рано АСВЕЛ играе срещу Партизан.

Баскония на Коди Милър-Макинтайър не успя да добави нова победа на сметката си в Евролигата. Гардът и отборът му отстъпиха на Армани Милано с 67:76 като гости.

Испанският тим има в актива си 9 успеха и 8 поражения, с което се нарежда на 10-та позиция в класирането, докато италианците са с баланс от 7-10 и са 13-ти.

Коди Милър-Макинтайър приключи двубоя с 4 точки, 4 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка за 27 минути в игра за Баскония. От неговите съотборници Чима Монеке се отчете с 14 точки и 8 борби. Тадас Седекерскис записа 12 точки и 9 борби. Ваня Маринкович приключи с 10 точки.

Николо Мели бе най-резултатен за Армани Милано с 21 точки. Йоханес Войтман се отчете с 19 и 12 борби. Диего Флакадори завърши 14 точки и 5 асистенции.

На 3 януари 2024 г. Баскония е домакин на Панатинайкос, докато ден по-рано Армани Милано гостува на Олимпиакос в Пирея.

Фенербахче се изкачи до Топ 5 на Евролигата. Съставът на Шарунас Ясикевичус надви Анадолу Ефес с 89:84 като гост в турския дуел на 17-ия кръг. „Фенерите“ са с баланс от 10-7 и се намират на пета позиция, докато тимът на Ерден Джан има 7 успеха и 10 поражения на 14-то място.

Найджъл Хейс-Дейвис се отчете с 24 точки и 6 борби за Фенербахче. Ник Калатес добави 17 и 8 асистенции. Йоргос Папаянис завърши с 12 точки и 5 борби.

Шейн Ларкин бе най-резултатен за Анадолу Ефес с 28 точки, 5 борби и 5 асистенции. Дан Отуру регистрира 19 и 7 борби. Родриг Бобуа остана с 10 точки.

След равностойни първи 10 минути, Ефес успя да вземе преднина за 52:47 на голямата почивка, воден от Шейн Ларкин и Дан Отуру. Въпреки силната игра на Ларкин след паузата, домакините започнаха последната част с пасив от 1 точка. В последните 10 минути двата тима продължиха да се надлъгват преди „фенерите“ да вземат преднина чрез Скоти Уилбекин, Ник Калатес и Йоргос Папаянис и да стигнат до успеха с крайното 89:84.

На 2 януари 2024 г. Фенербахче ще играе срещу Цървена Звезда, докато ден по-късно Анадолу Ефес излиза срещу Валенсия.

В Белград Виртус Болоня се наложи над сръбския Партизан със 77:75 и вече е втори в класирането с актив 12-5, докато Партизан се смъкна до осмото място с девет победи и осем загуби, от които две поредни.

В другите срещи в Евролигата от четвъртък вечер израелският Макаби Тел Авив победи Жалгирис със 78:70 като гост, гръцкият Панатинайкос записа домакински успех над сръбския Цървена звезда с 82:65, а Байерн Мюнхен измъкна победата срещу испанския Валенсия с 85:84 като домакин в Германия.

Осигурени са допълнителни автобуси за Нова година от Централната автогара в София