Рилски спортист - Балкан и Академик Пд - Левски са полуфиналите при юношите

рилски спортист балкан академик левски полуфиналите юношите
08:25, 13.05.2023
Чете се за: 03:50 мин.

БУБА Баскетбол допусна първа загуба във финалите за юноши в Ботевград. В последния мач от груповата фаза момчетата на Борис Бракалов отстъпиха на Рилски спортист с 86:78 след по-слаба последна четвърт.

Христо Бъчков продължи с феноменалното си представяне във финалите и наниза 39 точки, хвана 20 борби и подаде 7 асистенции за победителите. Той записа рекорден коефициент от 59 пункта. 15 точки добави Кристиян Русинов, 13 добави Илия Младенов, а с 10 се включи Борислав Борисов.

Иван Димитров отново бе най-резултатен за БУБА с 25 точки, 20 добави Владимир Маринов, а 11 – Даниел Делев, който записа и 19 борби.

БУБА Баскетбол завършва груповата фаза с актив 2-1. Със същия актив е и Рилски спортист.

В последния мач от групата Левски победи Доростол, който няма победа до момента, със 70:54 след ударно начало и 13-0 в първите минути. Иван Гогов и помощникът му Владимир Димитров разделиха игровото време почти по равно, като дадоха възможност за изява на всички и играчите им се отблагодариха, като всички се разписаха. По 9 точки реализираха Момчил Кадиев и Николай Лозев, а по 8 – Марио Боянов и Николай Господинов. За силистренци отново най-много вкара Михаил Калинов – 15.

ЦСКА също записа втора победа в групата след 75:67 над Дунав.

Най-полезен бе Александър Александров с пореден дабъл-дабъл - 21 точки, 10 борби и 4 асистенции. Владимир Нанкински добави 11 точки и 9 борби. Мартин Русев вкара 10 точки, спечели 6 борби и подаде 5 асистенции.

По 17 точки за Дунав нанизаха Теодор Трифонов и Стоян Чешмеджиев. С 13 се включи Виктор Благословинов.

За ЦСКА това е втори успех в турнира, докато русенци остават последни, без победа до момента.

В последния мач Академик Пловдив нанесе първа загуба на домакина Балкан. Пловдивчани се наложиха с 99:98 след много силна трета четвърт. Успехът прати пловдивчани на полуфинал, като Балкан също се класира в топ 4.

Феноменален мач изигра Йоанис Киркилис, който завърши с 9 тройки от 16 стрелби и общо 44 точки в мача. Капитанът добави и 10 борби. С 35 точки се отличи Кръстомир Михов, който добави 10 асистенции. Димитър Стамов добави 10 точки и 10 борби.

За Балкан Илиян Пищиков наниза 28 точки, а с 27 се отличи капитанът Александър Гавалюгов. С 19 завърши Иво Корестилов, а 14 добави Михаил Гавазов.

След тройна въртележка Академик Пловдив спечели тази група и ще играе в полуфинала срещу Левски. В другия полуфинал ще спорят Балкан и Рилски спортист.

Губещи във въртележката се оказаха БУБА Баскетбол и ЦСКА, които продължават битките за пето място в шампионата.

Българските ръгбисти гостуват на Кипър, имат шанс за класиране за плейоф за място в дивизия "Трофи"
Масов протест в Сърбия: Искане за промени в телевизионния ефир