Рилски спортист и Черноморец с победи в първенството

рилски спортист намали преднината левски серията
20:39, 30.10.2021

Отборите на Рилски спортист и Черноморец записаха победи в Националната баскетболна лига. В четвъртия кръг самоковци победиха Спартак Пловдив с 93:70 точки, а бургазлии надвиха Ямбол със 110:78 пункта.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров изостанаха със 7 точки, но възобновиха равенството в края на първата част. На почивката самоковци изградиха преднина от 2 точки - 46:44.

След паузата Рилецо увеличи преднината си след отлични изяви на Трей Портър и заслужено се поздрави с победата.

Трей Портър бе най-резултатен на паркета. Американецът записа дабъл-дабъл след 25 точки и 10 борби.

В другия мач баскетболистите на Черноморец подсигуриха успеха си още през първата четвърт след 31:9. На полувремето гостите вече изоставаха с 29 точки - 59:30.

В заключителните 10 минути преднината нарасна на 41 точки. Ямболии взеха последната част, но загубиха с 110:78.

Кортни Алекзандър записа се отчете с дабъл-дабъл - 21 точки и 11 борби за 28:22 минути игра. Тони Морелос също впечатли за гостите с 21 точки и 15 борби.

Рилски спортист е безгрешен и остава на върха в класирането. Спартак Плевен е 6-и само с 1 победа. Черноморец заема втората позиция с 3 победи и 1 загуба. Ямбол е 8-и без успех.

Последвайте нашата общност "Спорт по БНТ" във бViber!