Рома и Ювентус поделиха точките в зрелищно равенство

12:36, 28.09.2020
Чете се за: 00:36 мин.
Европейски футбол
рома ювентус поделиха точките зрелищно равенство

Отборите на Рома и Ювентус направиха равенство 2:2 в дербито от втория кръг на Серия "А" на стадион "Олимпико" в столицата на Италия.

Новият нападател на "бианконерите" Алваро Мората започна двубоя от първата минута и направи повторния си дебют за тима, докато в средата на терена за торинци действаха Адриен Рабио, Арън Рамзи и Уестън МакКени.

"Вълците" обаче започна по-добре мача и поведоха в 31-та минута чрез Жордан Верету, който реализира дузпа.

Малко преди почивката звездата на Юве Кристиано Роналдо изравни, също от дузпа, но веднага след това Верету отново изведе домакините напред.

В 62-та минута тимът на Андреа Пирло остана с човек по-малко след втори жълт картон на Рабио, но все пак шампионите избегнаха поражението, благодарение на нов гол на Роналдо в 69-та минута.

До края на двубоя не паднаха повече попадения и двата тима поделиха точките.

По този начин Ювентус вече има четири точки и заема пето място в класирането, докато Рома е на 13-та позиция с една точка след служебната загуба за използването на некартотекиран играч в първия кръг.