Рома надви трудно 10 от Монца за трети пореден успех в Серия "А"

16:19, 22.10.2023
Чете се за: 01:17 мин.
рома надви трудно монца трети пореден успех серия

Отборът на Рома стигна до трудна домакинска победа с 1:0 срещу тима на Монца в среща от 9-ия кръг на италианската Серия "А".

В герой за "вълците" се превърна Стефан Ел Шаарауи, който реализира единственото попадение в двубоя на "Стадио Олимпико" при едно разбъркване в наказателното поле на гостите в заключителните секунди на редовното време.

По-рано в хода на втората част пък удар на Ромелу Лукаку се отби от гредата, а тимът на Жозе Моуриньо имаше предимството да играе с човек повече на терена след 41-ата минута, когато Данило Д'Амброзио бе изгонен за втори жълт картон.

С третия си пореден успех Рома се изкачи до 6-ото място с актив от 15 точки, докато за Монца загубата означава оставане на 11-ата позиция с 12 пункта.