Росица Денчева се класира за втория кръг на сингъл при девойките на "Ролан Гарос"

Три българки продължават във втория кръг на сингъл на "Ролан Гарос" при девойките.

росица денчева класира втория кръг сингъл девойките ролан гарос
08:24, 04.06.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Росица Денчева се класира за втория кръг на сингъл при девойките на Откритото първенство на Франция по тенис.

Българката победи участващата с "уайлд кард" Алана Субашич от Австралия с 6:2, 6:2. Срещата продължи само 59 минути.

Денчева спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2 в първия сет, а във втория отново направи серия от пет гейма от 1:2 до 6:2. Във втория кръг в Париж тя ще играе срещу четвъртата поставена Тайра Катерина Грант от САЩ.

Така общо три българки се класираха за втория кръг на сингъл на "Ролан Гарос" при девойките.

Ива Иванова спаси два мачбола и победи драматично японката Маю Кросли с 6:4, 2:6, 7:6 (10-6). Във втория кръг Иванова ще срещне американката Кристина Пеничкова.

Преди ден за втория кръг на сингъл при девойките се класира и Елизара Янева, която очаква мач срещу третата поставена в основната схема Лаура Самсон от Чехия.

Йоана Константинова в тандем със сръбкинята Теодора Костович отстраниха в първия кръг на турнира на двойки Елизара Янева и Соня Женихова от Германия с 6:3, 6:3. Мачът продължи 70 минути.

На старта на двойки при юношите Александър Василев и Уилям Винсигера от Швеция отстъпиха пред американците Джак Кенеди и Иън Мею с 2:6, 7:5, 4-10.

Ива Иванова и Росица Денчева ще изиграят утре мачовете си от първия кръг на двойки при девойките.

Иванова и Чаро Ескива Банюлс от Испания ще се изправят срещу Елишка Тихачкова и Луцие Урбанова от Чехия, а Денчева и Моника Станкевич от Полша, поставени под номер 8, ще имат за противнички Кейтлин Ролс от САЩ и Йелин Вандроме от Белгия.